user_mobilelogo

Spozoři klubu

1.MSMT
2.AirProduct-1
UK
Greiner
MH

V sobotu 20. srpna se na stadionu v Kladně uskutečnilo závěrečné 4. kolo II. ligy žen. Náš tým nastoupil v silné dvanáctičlenné sestavě a s celkovými 143 body si výrazně pojistil celkové třetí místo v lize.

Našimi nejsilnějšími disciplínami byly jako obvykle hody a vrhy. Naše závodnice ovládly především hod oštěpem, kde se Kateřině Zábojníkové vedlo nejlépe ze všech závodnic (výkon 37.62). Andrea Ciesla ji těsně následovala krásným druhým místem, na bodovaných pozicích se umístily i Vendulka Praská a Maria Gläβer. První tři jmenované bodovaly i v hodu diskem, zde byla nejúspěšnější Andrea Ciesla (výkon 28.68). Vendulka Praská a Andrea Ciesla se navíc blýskly i ve vrhu koulí, kde Vendulka Praská obsadila skvělé druhé místo (výkon 09.61) a Andrea Ciesla čtvrté místo (výkon 09.43). Maria Gläβer nám ještě zajistila body čtvrtým místem v hodu kladivem (výkon 30.35).

Marii Gläβer se vedlo výborně i ve skoku dalekém, kde stejně jako v kladivu obsadila čtvrté místo (výkon 5.01). Kateřina Chlapcová získala ve stejné disciplíně devátým místem důležité dva body.

Kateřina Chlapcová se ale kromě dálky těšila z velkého úspěchu hlavně na překážkových bězích. V krátkých 100 m překážkách vybojovala prvenství (výkon 16.13) a v delších 400 m překážkách čtvrté místo (výkon 74.15).

Výrazným ziskem bodů se na našem úspěchu podílely i vytrvalkyně, které se nejdříve neohroženě utkaly s vodním příkopem v běhu na 3000 m překážek. V pořadí Jitka Vajcová (výkonem 13:02.19), Helena Buchlová a Kateřina Brettschneiderová obsadily 2. - 4. místo. Později, přes značné vyčerpání, nastoupila stejná sestava i do běhu na 1500 m. Zde nejlepší Jitka Vajcová vybojovala páté místo (výkon 5:36.60), ale i další dvě závodnice zajistily Litvínovu cenné body.

Mezi sprinterkami se za nás bily dvě běžkyně, Anna Porubčanová a Karolína Hosingerová. V silné konkurenci se Anně Potrubčanové podařilo ukořistit bod v běhu na 200 m (výkon 28.51).

Na dvojnásobné trati se velmi dobře vedlo Dominice Hosingerové, která v běhu na 400 m získala druhé místo v rozběhu a celkovým 6.místem zajistila pro Litvínov 5 bodů (výkon 69.30). I v běhu na 800m jsme měly bodující zástupkyni, Agátu Macasovou, na celkovém osmém místě (výkon 2:38.98).

Na závěr závodu jsme ještě daly dohromady zbývající síly a postavily štafetu 4x400 m ve složení Karolína Hosingerová, Dominka Hosingerová, Anna Porubčanová a Agáta Macasová, která pro Litvínov získala sedmým místem další čtyři body.

Na závěr sezóny patří dík nejen všem našim atletkám, ale samozřejmě také trenérům, masérům, řidičům, fotografům a hlavně všem fanouškům. Už teď se těšíme na další sezónu, která bude bez pochyby plná nejen osobních rekordů a skvělých výkonů, ale také krásných zážitků.