user_mobilelogo

Spozoři klubu

1.MSMT
2.AirProduct-1
UK
Greiner
MH

clanekSkupinaLitvínovská družstva starších žáků i starších žákyň usilovala od května do září o medaile v krajském přeboru Ústeckého kraje.

Nakonec se vše dotáhlo do zdárného konce a závodníci i závodnice mohli převzít na posledním kole soutěže, konaném v Bílině, stříbrné medaile. A nejen to. Druhá místa jim zaručovala postup na mistrovství Čech družstev, která se uskutečnila v sobotu 10.9. také v Bílině. I tam nakonec dosáhla litvínovská družstva na pěkná umístění – starší žákyně byly šesté a žáci sedmí.

Tahounem a nejlépe bodujícím žákem celé soutěže byl hostující roudnický Ondřej Seiner, připravující se pod dohledem litvínovského trenéra Petra Flanderky. Ten na mistrovství Čech zabojoval zejména ve sprintech a obsadil pěkné 4.místo na 60m časem 7,57 a 8.místo na 150m časem 18,81. Dále pak nastoupil ve skoku dalekém a šestým místem a výkonem 5,49 m získal pro oddíl dalších 5 bodů. Ani litvínovští závodníci ovšem nezůstali pozadu.  Michal Martinák skončil čtvrtý v běhu na 800m a vylepšil si tak osobní rekord o dvě vteřiny na 2:11,40. Stejného umístění dosáhl i v hodu oštěpem, také v novém osobním rekordu 42,84 m. Do třetice pak nastoupil ve vrhu koulí a sedmým místem a výkonem 10,84 m získal další 4 body. Sobota byla úspěšným dnem i pro Jonáše Fiedlera, který obsadil druhé místo v hodu oštěpem výkonem 54,10 m a tímto novým osobním rekordem se posunul v republikových tabulkách na 3.místo. Všichni mu budeme držet palce, aby tento výkon minimálně zopakoval o víkendu na MČR žactva v Jablonci nad Nisou.

Mezi žákyněmi získala největší počet bodů Kateřina Zábojníková, která nastoupila a suverénně zvítězila v hodu oštěpem (38.93 m) a vrhu koulí (12.67 m), dále pak obsadila druhé místo ve vrhu diskem (30,81 m). V těsném závěsu za ní byla hostující Michaela Kunertová , která získala jedno první a dvě druhá místa ve stejných disciplínách. Tyto dvě závodnice se o víkendu utkají na MČR žactva a doufáme, že si z Jablonce nad Nisou přivezou cenné kovy. O veliký příliv bodů se zasloužila i další hostující závodnice Adéla Jirásková, která nastoupila na 100m př., 200m př. a ve skoku o tyči.