user_mobilelogo

Spozoři klubu

1.MSMT
2.AirProduct-1
UK
UKAS

KPD MŽ mNetradičně pozdě, ale přece… Tak byla letos zahájena krajská soutěž družstev mužů a žen v našem kraji. Již předem bylo jasné, že celkový vítěz nezíská právo startu v baráži o 2. ligu a soutěž tak přišla o jeden z nábojů. Nás však může těšit, že se do družstva podařilo začlenit závodníky mládežnických kategorií, kteří by se v příštích sezónách měli stát hlavními oporami. A jelikož počasí nad ústeckým stadionem v neděli 14.6., na rozdíl od zbytku republiky, celkem přálo a ušetřilo závodníky deště, bylo k vidění i několik osobních rekordů.

Jako již řadu let patřil mezi hlavní opory Pavel Cmíral, který nejprve doběhl druhý v běhu na 110 m př. v čase 19,76 s a poté ještě přidal osmé místo ze čtvrtky časem 56,87 s. Z nových členů družstva se nejvíce prosadil Michal Škoudlil. Obsadil osmé místo ve skoku dalekém za výkon 493 cm a ve skoku vysokém výkonem 155 cm. V obou disciplínách si navíc vytvořil osobní rekord. Tomáš Seifert se bodově prosadil v hodu oštěpem, kde mu výkon 25,73 m stačil na pěkné sedmé místo. V hodu oštěpem bodoval osmým místem také Adam Brettschneider výkonem 21,12 m, navíc přidal deváté místo z běhu na 800 m v čase 2:30,67, což je zároveň jeho nový osobní rekord. Martin Česal tentokrát nastoupil pouze na půlce a v čase 2:16,41 doběhl osmý. Bodoval také poslední člen družstva, Petr Fryček, který startoval mezi sprintery, 100 m zvládl v čase 13,39 s, což na body ještě nestačilo, 200 m za 27,47 však již znamenalo osmé místo. Bodovala také štafeta na 4x100 m ve složení Seifert, Fryček, Brettschneider, Škoudlil, která doběhla na čtvrtém místě v čase 52,47 s.
Nyní čeká závodníky dlouhá pauza, druhé kolo proběhne až 29. srpna v Děčíně a všichni tak mají dostatek času na trénink a další zlepšení svých výkonů i celkového pátého místa družstva.

vysledky

  foto