user_mobilelogo

Spozoři klubu

1.MSMT
2.AirProduct-1
UK
Greiner
MH

V sobotu 26. září proběhlo v Jablonci nad Nisou mezikrajové utkání družstev mladšího žactva, kde se za chladného počasí střetly výběry pěti krajů. Do družstev hochů a dívek našeho kraje byli vybráni také čtyři atleti oddílu. Katka Balášová - dálka a kriket - získala 3 body, Adam Motl – 60m, koule a štafeta – 8 bodů, Michal Martinák – kriket, 1000m a štafeta – 11 bodů, Marek Funiok - dálka, 300m a štafeta – 13 bodů.

Průběh celého utkání byl velmi dramatický a každý jednotlivý bod měl v konečném účtování velkou váhu. Hoši se od počátku usadili suverénně na prvním místě, ale oslabené družstvo děvčat mělo pozici daleko složitější. O medailích a pohárech nakonec rozhodovala poslední disciplína, kombinovaná štafeta na 8 x 100 m, v sestavě s Motlem a Martinákem. Před štafetou bylo družstvo Ústeckého kraje ( součet bodů dívek a chlapců) na druhém místě, a to o půl bodu před třetím a dalšími dvěma body před čtvrtým družstvem a na dramatický závěr tak bylo zaděláno.

Za mohutného povzbuzování všech členů zúčastněných výprav vedla sestava ústecké štafety od první předávky až do závěrečných metrů, ale těsně před cílem byla předstižena finišmanem jihočeského kraje a podlehla tak v přímém boji o stříbro doslova „o prsa“.

Výběr kraje mladšího žactva, ve kterém úspěšně bodovali i zástupci našeho oddílu, se nakonec radoval z prvního místa družstva hochů, celkově z třetího místa, tedy z bronzových medailí.

 

Pořadí chlapců - Ústecký, Liberecký, Jihočeský, Královéhradecký a Pardubický kraj

Pořadí děvčat – Liberecký, Pardubický, Jihočeský, Ústecký a Královéhradecký kraj

Celkové pořadí družstev - Liberecký kraj (203 body), Jihočeský kraj (191,5 b.), Ústecký kraj (190 b.)