2.AirProduct-1
UK
5 - UKAS
sponzor-8

V neděli 10. dubna se v Meziboří konal již 4. ročník přespolního závodu Běh Krušnohořím pořádaného Atletikou Litvínov. I v chladném počasí nastoupil slušný počet startujících a domácí závodníci mnohokrát stanuli na stupních vítězů.

Nejprve v kategorii Elévů 6 - 7 let obsadili naši závodníci na trati 200 m první tři místa. Zvítězil Daniel Matouš v čase 41,8s před Matějem Scholzem a třetím Ondřejem Křivánkem. Naše Elévky 6 - 7 let na stejné trati zůstaly těsně pod stupni vítězů. Necelých sedm vteřin za vítěznou Lucií Eisnerovou z Počerad obsadila Kateřina Kuželová čtvrté místo v čase 1:09 a Adéla Praská proběhla cílem jako pátá.

Mezi Elévy 8 - 9 let v běhu dlouhém 300 m se probojoval na druhé místo v čase 1:06 Martin Kužel. Třetí skončil Richard Smutný (1:09) před Tobiášem Tvrdkem na čtvrtém místě (1:14), Lukášem Raitrem na pátem (1:23) a Jonášem Pokorným na šestém místě (1:41). V kategorii Elévek 8 - 9 let, také na 300 m, obsadily naše závodnice druhé až šesté místo v pořadí Jana Johanová (1:21), Adéla Křivánková (1:33), Eliška Mušková (1:35), Ráchel Gajdošíková (1:35) a Bára Urbanová (1:42).

Ještě jednoznačnější výsledek byl na stejné trati u Elévů 10 - 11 let, kde naši hoši získali druhé až desáté místo v pořadí Ondřej Bursík (58,4), Adam Hojdar (1:00), David Bílý (1:01), Sebastian Mach (1:06), Tomáš Seifert (1:06), Lukáš Pichert (1:08), Adam Vaněk (1:10), Štěpán Balog (1:14) a Jakub Balog (1:29). U Elévek 10 - 11 let na stejně dlouhé trati jsme měli tři zástupkyně. Zvítězila Barbora Balášová v čase 57,3 před Lucií Scholzovou (59,6). Vendulka Hnízdilová se umístila na čtvrtém místě (1:14).

Mladší žáci již museli absolvovat delší trať - 1200 m. První místo obsadil Jakub Palička v čase 5:21 před Petrem Fryčkem (5:37). Třetí pozici získal Adam Brettschneider (5:48). Jindřich Smutný skončil pátý v čase 6:39. Mezi mladšími žákyněmi, které rovněž běžely 1200 m, jsme měli dvě závodnice. Štěpánka Vítková obsadila třetí místo v čase 6:54 a Eliška Nimcová skončila čtvrtá (8:42).

Ani starší žáci na trati 2000 m neskončili bez medaile. Na druhém místě v čase 8:05 doběhl Marek Funiok před Sebastianem Scholzem na místě třetím (8:44). Mezi staršími žákyněmi na trati dlouhé 1200 m zvítězila Kateřina Balášová v čase 5:44.

Také v kategorii mužů na nejdelší trati 6000 m jsme měli své zástupce. Zvítězil Oto Ottenschläger (23:00) před Martinem Česalem (26:00). A konečně v kategorii žen na 4500 m se také dařilo našim běžkyním, když Jitka Vajcová obsadila druhé místo v čase 22:29 a Vendulka Praská skončila na pěkném třetím místě (28:17).