2.AirProduct-1
UK
5 - UKAS
sponzor-8

V sobotu 28. 5. se v Praze na atletickém stadionu ASK Slavia v Edenu konalo druhé kolo II. ligy žen. Družstvo Atletiky Litvínov nastoupilo téměř v plné sestavě do dusného už takřka letního počasí. Velkou posilou severočeského týmu se opět ukázala být hostující německá atletka Maria Gläßer, která obsadila třetí místa v hodu oštěpem a kladivem, a navíc díky šesté pozici v hodu diskem získala v součtu pro oddíl cenných 21 bodů. Další přísun bodů zajistila nadějná žákyně Kateřina Zábojníková, která suverénně zvítězila v hodu oštěpem v novém osobním rekordu 42.04 a v hodu diskem vybojovala krásné třetí místo (31.01m). Ani ostatní vrhačky nezůstaly pozadu a potvrdily, že oštěp, disk a koule jsou pro Litvínovské nejsilnějšími disciplínami. Bodovými zisky a dobrými výkony přispěla Simona Scholzová (5. místo v oštěpu výkonem 34.13, 7. místo v kouli a 9. místo v disku), dále Vendulka Praská (5. místo v kouli výkonem 9.61, 9. místo v oštěpu a 10. místo v disku) a Andrea Ciesla (4. místo v kouli výkonem 9.72 a 8. místo v disku).

Na nejdelších běžeckých tratích 1500 a 3000 m nastoupily hned tři žlutočerné závodnice. Stříbro v obou disciplínách získala Jitka Vajcová (3000 m v čase 11:33.06 a 1500 m za 5:23.15), na čtvrtém místě na 1500m a na šestém místě na dvojnásobné trati se umístila Helena Buchlová. Kateřina Brettschneiderová pak obsadila osmé a deváté místo.

Pěkné výkony na obou překážkářských tratích předvedla Kateřina Chlapcová, která se umístila na druhém místě na 100 m př. časem 15.29 a na šestém místě na trati 400 m překážek. Jako doplňkovou disciplínu si vybrala skok daleký, kde ve velké konkurenci obsadila rovněž krásné 7. místo. Ani naše nejmladší závodnice Anna Vyskočilová nezůstala bez bodového zisku a v novém osobním rekordu na 800 m v čase 2:28.56 skončila šestá. Dále pak podpořila štafetu 4x400 m ve složení Hosingerová K., Vyskočilová, Porubčanová a Macasová, která doběhla na skvělém 5. místě.

Družstvo žen celkovým ziskem 145 bodů obsadilo v silné konkurenci osmi týmů 3. místo a těší se na další kolo ligy, které se koná v neděli 12. 6. v Praze na Děkance.