2.AirProduct-1
UK
5 - UKAS
sponzor-8

V pěkném sportovním areálu ve Svitavách proběhlo v sobotu 18. června za krásného slunečného počasí Mistrovství České republiky veteránů. Litvínovská Atletika měla na tomto závodě hned šestičlenné zastoupení a získala zde tři medaile.

Jako první si svůj start odbyla Kateřina Brettschneiderová, která nastoupila k běhu na 10000 m. Svůj běh zvládla v čase 48:38,18 (po přepočtu 45:48,06) a obsadila v rámci Mistrovství druhé místo. Stejného umístění dosáhla také Simona Scholzová v hodu oštěpem výkonem 33,08 m (40,61 m). Na stupně vítězů ji doprovodila Vendula Praská, které stačilo 31,50 m (36,14 m) na bronzovou příčku.

Dobře si vedl Pavel Lestinský ve vrhu koulí a výkonem 12,39 m (15,49 m) obsadil pěkné deváté místo. Daniel Kadleček atakoval ve skoku dalekém hranici pěti metrů a nakonec z toho byl výkon 495 cm (539 cm), v hodu oštěpem pak zaznamenal 34,55 m (37,52 m). Dušan Švarcbach nastoupil ke třem disciplínám a nejlépe si vedl v běhu na 800 m, ve kterém obsadil v čase 2:34,56 (2:27,76) osmé místo.