2.AirProduct-1
UK
5 - UKAS
sponzor-8

VC 2017 mV neděli dne 21. května 2017 se na stadionu v Meziboří konal atletický mítink s tradičním názvem Velké ceny měst Litvínova a Meziboří. Závodů se zúčastnili zástupci celkem 17-ti atletických klubů. Počasí tentokrát přálo a bylo dosaženo velmi dobrých atletických výkonů. Proběhly oba vzpomínkové memoriály, a to Petra Hellmicha a Zdeňka Pastora. Součástí programu byly též sprintérské soutěže žactva na 60 m a 150 m.

Naši atleti získali mnoho cenných kovů.Ve sprintérských disciplínách se prosadila Kateřina Zábojníková, která zvítězila v běhu na 100 m v čase 12,83, dále pak Michal Martinák, který vyhrál běh na 150 m výkonem 18,34 a získal 2. místo v běhu na 60 m v čase 7,96. Soupeřem mu byl Michal Gula z Baníku Meziboří, který obsadil 2. místo v běhu na 150 m v čase 19,18 a 1. místo v běhu na 60 m v čase 7,95. Tomášková Michaela z Baníku Meziboří obsadila 3. místo v běhu na 150 m v čase 23,84. Mezi muži vytrvalci byl úspěšný Martin Česal, který si na trati dlouhé 1500m doběhl pro druhé místo v čase 4:33,15.

Asi nejvíce medailí celkově posbírali vrhači z Litvínova. Mezi muži v kouli Jan Šalata výkonem 13,01 m obsadil místo třetí a v disku si 3.místo vybojoval Kamil Burda hodem dlouhým 36,52 m. Ženy vrhačky obsadily všechny stupně vítězů v hodu oštepem, 1.místo - Kateřina Zábojníková (41,65 m), 2.místo - Simona Scholzová (33,70 m), 3.místo - Vendulka Praská (31,50 m). V hodu diskem si ještě Vendulka Praská vybojovala další 3.místo výkonem 25,88 m.