UK
5 - UKAS
sponzor-8

4 kolo Kladno m

Poslední srpnovou sobotu se konalo na kladenském stadionu rozhodující kolo II.ligy žen. Toto kolo určilo přímého sestupujícího do baráže. Družstvo žen Atletiky Litvínov statečně bojovalo a podařilo se mu i pro příští rok uhájit účast v II.lize.

Již tradičně jsme nejvíce bodů  sesbírali v technických disciplínách. Maria Gläßer  vyhrála dálku výkonem  530cm, 100m př.v čase 16,58, v hodu kladivem 4kg  obsadila 4. místo výkonem 33,19m a celkem si tak připsala 29 bodů. V oštěpu druhé místo vybojovala  Katka Zábojníková hodem dlouhým 40,21m, o druhé místo se dělila ve skoku vysokém výkonem 148cm a třetí místo obsadila v kouli (10,84m). Andrea Ciesla přispěla 14-ti body  v oštěpu, disku a kouli. Naše běžkyně ukázaly velkou obětavost. Jitka Vajcová na trati 5 000m v čase 20:20,40 obsadila druhé místo, pak si ještě doběhla v závodě na 1 500m v čase 5:29,28 pro osmé místo. Anička Vyskočilová zaběhla 400m v čase 66,50 a obsadila tak čtvrté místo, na dvojnásobné trati časem 2:34,85 páté místo. Skvělě zabojovala štafeta na 4x 400m ve složení Vítková, Vyskočilová,Vodrážková a Vajcová, která obsadila šesté místo v čase 4:37.

Letošní soutěž nám ukázala, jak je nutná účast všech, a že každý bod je pro družstvo velmi cenný. Nesmíme zapomenout ani na trenéra pana Jaroslava Neuberta a vyzvednout jeho koučování. Všem závodícím moc děkujeme!