2.AirProduct-1
UK
5 - UKAS
sponzor-8

Kladno mDruhé kolo II.NL se uskutečnilo v sobotu 8.6. v Kladně. Za ideálního atletického počasí se našich 8 závodnic utkalo se silnou konkurencí z ostatních družstev. Tentokrát každá z nás ze sebe vymáčkla maximum a i v tak malém počtu jsme skončily na 5.místě, čímž jsme vylepšily svoji pozici a celkově se posunuly na průběžné 7.místo.

Nejúspěšnější závodnicí byla Katka Zábojníková, která zvítězila v hodu oštěpem (41,24m), dále skončila stříbrná ve vrhu koulí (11,11m) a k tomu přidala ještě šesté místo ve skoku vysokém (1,53m). Další strategickou posilou byla Maria Gläßer, která vyhrála skok daleký (5,35m), byla bronzová na 100m př. (16,61s) a devátá v trojskoku (10,58m). Vítězství ve své disciplíně přidaly i Jitka Funiok Vajcová (5 km za 20:19,95) a Zuzka Šulcová (tyč výkonem 2,90m). Ve vrzích stabilní pozici potvrdila Andrea Ciesla, která bodovala v oštěpu (4.místo - 32,33m), disku (7.místo - 24,83m) i kouli (8.místo - 9,58m). Všestrannost zase prokázala Vendulka Praská, která přidala cenné body v běhu na 1500m (5.místo - 5:23,61) a kouli (9.místo - 09,42m). Celý den završila štafeta na 4x400m ve složení Vítková, Vyskočilová, Funiok Vajcová a Gläßer, která doběhla na 9.místě v čase 4:35,02.

Všem závodnicím moc děkuji za obětavost a doufám, že podobné výkony zopakujeme i na třetím kole v Rumburku!