UK
5 - UKAS
sponzor-8

VC m

V sobotu 14.září se uskutečnil již tradiční závod Velké ceny měst Litvínova a Meziboří. Počasí nám přálo a tak se celkem 79 závodníků mohlo utkat v různých běžeckých i technických disciplínách.

Z našeho oddílu na stupních vítězů stanulo hned několik atletů.V žákovských kategoriích to byl Michal Škoudlil (2.místo, 8,38 s) a Michal Nořinský (3.místo, 8,66 s) na 60 m, z mladších žáků pak na stejné trati Jan Růžička (3.místo, 9,01 s). Na trati dlouhé 150 m se znovu umístil na 3.místě Jan Růžička (21,86 s) a v kategorii starších žáků doběhl třetí i Michal Nořinský (20,16 s). Z dívek se na 150 m probojovala na třetí místo Bára Balášová (21,80 s).

Z dospělých jsme měli své úspěšné zástupce na 200 m, kde si pro bronz doběhla Anička Vyskočilová (28,43 s), dále pak na 800 m, kde na stejném 3.místě skončila Káťa Balášová (2:38,86) a v oštěpu získala stříbrnou medaili Káťa Zábojníková výkonem 37,70 m.

Na závěr je nutné zmínit, že velmi dobré výkony předvedla i za nás hostující Maria Gläßer z německého oddílu TSV Olbernhau, která zvítězila ve skoku dalekém (524 cm) a přidala 3.místo v běhu na 100 m v čase 13,50 s.

Všem závodníkům gratulujeme k velmi pěkným výkonům a těšíme se na účast v příštím roce!