UK
5 - UKAS
sponzor-8

V úterý 21. června pořádal náš klub další ročník Velkých cen měst Litvínova a Meziboří a na mezibořském atletickém stadionu byla k vidění řada pěkných a kvalitních výkonů.

Hned na úvod mezibořského závodu zvítězil ve vrhu koulí zástupce pražské Sparty Martin Stašek výkonem 19,08 m. V další vrhačské disciplíně, hodu diskem, předvedl výkon 54,42 m Igor Gondor z Brna a mohl se radovat z vítězství. Vv kategorii žen pak získala první místo odchovankyně litvínovské atletiky Kristýna Vrabcová z Mostu výkonem 32,57 m. V hodu oštěpem se dařilo především našim závodnicím. Pokusem 40,43 m zvítězila Kateřina Zábojníková, kterou na stupně vítězů doprovodila Andrea Ciesla a Simona Scholzová.

Vítězem běhu na 100 m se v kategorii mužů stal Jakub Burlák z Ústí n.L. v čase 11,52 s a v kategorii žen pak Tereza Fisková z Chomutova časem 12,77 s. Na dvojnásobné trati dosáhli nejlepších časů Martin Bartoš z Bíliny (24,27 s) a Berenika Kusová z Děčína (25,99 s). Memoriál Petra Hellmicha, závod na 1500m, proměnil v jednoznačnou záležitost bílinský Filip Žižka, který trať zvládl v čase 4:08,90. Pro ženy byl připraven závod na 800m a jeho vítězkou se stala v čase 2:14,99 Nikola Bisová z Ústí.

Ve skoku dalekém, Memoriálu Zdeňka Pastora, předvedl nejdelší skok děčínský Michal Holešovský výkonem 609 cm, v kategorii žen pak zvítězila bílinská Lucie Odvárková výkonem o rovný metr kratším. Ve skoku vysokém zvítězil zásluhou lepšího zápisu výkonem 180 cm mostecký Patrik Suchopárek a výkonem 170 cm lovosická Kristýna Malířová.